Quarries

Kuruluş yılından bu yana ülkemizin doğal zenginliklerine değer katma hedefi ile tüm yurtta prospeksiyon ve arama çalışmaları yapan GRANİTAŞ, yurtdışından ithal ettiği blokların yanı sıra kendi ocaklarından çıkan granit bloklarını da işlemektedir. Aksaray, Bergama, Giresun, Kırklareli ve Eskişehir ve Ankara'da bulunan yedi adet granit ocağını işleterek elde ettiği bloklarla ülkemiz doğal zenginliklerini de portföyüne katmıştır.

 

Doğal taş ocak işletmeciliğini zor koşullara rağmen gelişen teknoloji imkanlarını takip ederek sürdüren şirketimiz, gelişmiş ülke normlarına göre blok üretimini gerçekleştirmektedir. Bergama-Kozak bölgesindeki ocaklarımızda blok üretiminin yanı sıra parke taşı ihracatı için yarı mamul taş üretimi de yapılmaktadır.

 

Yerli granit çeşitlerimizi arttırmak için GRANİTAŞ prospeksiyon çalışmalarını geniş ölçüde sürdürmektedir. GRANİTAŞ ülke ekonomisine olan katkısını arttırmaya devam ederek tüm faaliyetlerinde olduğu gibi ocak işletmeciliğinde de öncülüğünü ve liderliğini sürdürmektedir.

Aksaray Yaylak

Bulunduğu yer: Aksaray 


Açılış tarihi: 1995


Üretim Kapasitesi: 10.000 m3/yıl

E-NEWSLETTER

Be aware of Granitaş innovations with our e-newsletter membership.