Granitaş kuruluşunun 27. Yılını kutluyor


Granitaş kuruluşunun 27. Yılını kutluyor

Granitaş kuruluşunun 27. Yılını kutluyor

 

1989 yılında kurulan Granitaş, doğal taş sektöründeki istikrarını bu yıl da sürdürerek 27. yılını kutlamakta­dır. Sürekli yatırım yaparak hem üretim kapasitesini arttırırken; hem de ülkemizin artan doğal taş talebine cevap verip aynı zamanda doğal zenginliklere değer katmaktadır.
Türkiye’de 6 ayrı bölgede yedi adet granit ocağı işleten Granitaş;
1. Giresun’da Giresun Vizon,
2. Aksaray’da Aksaray Yaylak ve Crema Imperial
3. Kırklareli’nde Verde Kiwi (Balaban Green)
4. Bergama’da Bergama Gri
5. Ankara’da Ankara Füme
6. Sivrihisar’da Hisar Gri
7. Samsun’da Nero Turca isimli granitleri çıkartmakta ve müşterile­rinin beğenisine sunmaktadır.
Granitaş son iki yıldır yaptığı yatırımlar ile kapasitesini yıllık bir bu­çuk milyon metrekareye artırmıştır. Gerek kendi ocaklarından çıkan granitleri gerekse ithalat yolu ile gelen granitleri Türkiye’de kurulu 5 fabrikasında mamul hale getirmektedir. Bu fabrikalarından Bi­lecik ve Kırşehir’de kurulu olan ikisi uluslararası ölçekte ve Avrupa standartlarında üretim yapan fabrikalardır. Diğer fabrikalar ise daha küçük ölçekli ve genelde peyzaj ve şehircilikte kullanılan granitler hususunda uzmanlaşmış fabrikalardır.
Granitaş’ın yurt dışındaki hedef pazarları Rusya, Türk Cumhuriyet­leri, Ukrayna, Romanya Irak gibi Türkiye’nin komşu ülkeleridir. İç pazarda faaliyet gösteren meslektaşlarına daha yakından hizmet ve­rebilmek için yurt içinde çeşitli illerimizde 20 adet Doğal Taş deposu kurarak mermerci esnafı meslektaşlarının ihtiyaçlarına yakından ve hemen cevap vermeyi hedeflemektedir.
Hâlen ülke çapında yeni ocak arayışlarını sürdüren Granitaş, aynı zamanda üretimde inovasyon çalışmalarına devam etmektedir. Yurt dışı fuarlar ve araştırma ziyaretleri ile dünyadaki tüm yenilikleri ya­kından takip eden şirket bünyesindeki Ar-Ge ekibi doğal taşlarda yüzey şekilleri ile ilgili çalışmaktadır. Günümüze kadar genelde cilalı olarak kullanılan doğal taşlar artık eskitilmiş (antik), yakılmış, çekiç­lenmiş, kumlanmış, su jeti ile pürüzlendirilmiş gibi bir çok yüzey şekli ile pazara sunulmaktadır. Tüm yüzeylerde bu şekiller kullanılabile­ceği gibi ayrıca yüzeyin üzerinde bu şekiller ile desenler yaparak hoş görüntüler de elde edilebilmektedir.

Untitled-15

E-BÜLTEN

E-Bülten üyeliğimiz ile Granitaş yeniliklerinden haberdar olun.