Kuvars Esaslı Kompoze Ürün


Asıl adı kuvars kristali olan kuvars taşı, yeryüzündeki en sert minerallerden birisidir. Kuvars, dünya yüzeyinde en bol ve en yaygın bulunan değerli taşlardandır. Hem kimyasal hem de mekanik ayrışmaya karşı dayanıklı olan kuvars taşı, metaformik ve tortul kayaçlardandır. Dünyanın hemen hemen her bölgesinde bulunan kuvars taşı, en çok Brezilya ve Madagaskar’da çıkartılır. Hatta dünyanın en değerli taşlarından olan mavi kuvarsın en zengin yatakları Brezilya’dadır. Ayrıca Afrika bölgesinde bulunan birçok ülkede de çıkartılmaktadır. Türkiye’de ise özellikle dumanlı kuvarsın en güzeli ve onun siyah türü olan ‘Morion’ çıkartılmaktadır. Balıkesir, Göğü-Dursunbey Köyü civarında volkanik kayaçlar içinde ametist kristalleri bulunur. Aydın Damder-Karacasu Köyünde hafif ve şeffaf dumanlı kuvars kristalleri bulunur. Yine Aydın’ın Koçarlı ilçesi Mersinbeleni Köyünde, dumanlı kuvars ve dağ kristali (şeffaf kuvars) yaygındır. İlk çağlardan bu yana tedavi alanında kullanılan kuvars kristali oksijen ve silikonun bileşenlerinden oluşmaktadır. Günümüzde de tedavi nitelikli taşların başında gelmektedir. Metafiziksel anlamda kuvvetin ve gizli gücün sembolüdür. Doğanın enerjisini içinden geçirip iletir. Kâinatın sonsuz gücünü temsil ettiğine ve taşıyanın bu gücü kavrayabileceğine inanılmıştır.

Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok eder ve pozitif enerjiyi toplar, aktive eder aynı zamanda biriktirir. Düşünce formlarını aktive eden bir özelliği de vardır. Bugün kuvars modern teknolojik yöntemlerle farklı alanlarda kullanılmak üzere farklı ürünlere dönüştürülmektedir. Örneğin mermer ve granitin kullanıldığı mutfak ve banyo tezgahı, zemin döşeme gibi alanlarda kuvars günümüz yaşantısının olmazsa olmazı haline gelmekte, her geçen gün daha çok karşımıza çıkmaktadır.

Bu tarz ürünlerde içeriğinin minimum %93’ü kuvars, az miktarda polyester reçine bağlayıcı veya beyaz çimento bağlayıcı pigmentlerle sıkıştırılarak kullanıma uygun hale getirilir. Bu sayede kuvars kompoze taşlara eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırılır. Kuvars kompoze taşlar, granite ve mermere en iyi alternatif üründür. Granit, mermer gibi doğal taşa alternatif bir tasarım ürünü olarak ortaya çıkan kuvars esaslı kompoze taşın dünya çapında ve ülkemizde talebi hızlı bir şekilde artmaktadır.

 

 

 

Coante sahip olduğu ileri teknoloji ve tecrübe farkıyla hayal gücünüzü aydınlatmak ve sınırları ortadan
kaldırmak için yola çıktı.

Coante, en son ve yenilikçi Breton teknolojisi ile kuvars esaslı kompoze plaka üretir.

Coante’nin en gelişmiş Breton teknolojisine sahip olması dünya çapındaki tüm ürünleri ve
halihazırda üretilmemiş pek çok ürünü üstün kalite ve süreklilik ile üretme kapasitesi sağlar.

Coante, alışılmışın dışına çıkıp, sadece iç mekan aplikasyonlarına uygun ürün üretmekle kalmayıp CoanteGreen adı altında üreteceği kuvars plakalarla dış mekanları da kuvars ışıltısıyla kaplar.

Coante ürünleri tüketicinin zihnindeki tüm sınırları kaldırarak ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilirlik avantajı sağlar.

Coante, her türlü zemin döşeme, kaplama, dış cephe, mutfak ve banyo tezgahı, yükseltilmiş döşeme ve merdivenlerde kullanılabilir.

Mermer ve granite göre Yüksek 7 MOHS sertliğe sahip Coanteyüksek çizilme ve kimyasal direnci, leke tutmaz yapısı ile hem zemin hem tezgah uygulamalarında alternatiflerine karşı büyük avantaja sahiptir. Doğal taşın kullanılabildiği tüm alanlarda rahatlıkla uygulanabilen Coante ürünleri, doğal taşın aksine yapısında kılcal çatlaklar ve gözenekler bulundurmamasından dolayı hijyeniktir. Üstelik her biri tasarım ürünü olduğundan geniş renk seçenekleriyle hayatınıza şıklık katar.

E-BÜLTEN

E-Bülten üyeliğimiz ile Granitaş yeniliklerinden haberdar olun.