Tarihçe

1989’dan bu yana müşteri odaklı bir hizmet anlayışıyla faaliyetlerimizi sürdürüyor, doğal taş sektöründe Türkiye’nin öncü firmaları arasında yer alıyoruz.

Borusan Holding bünyesinde, Bormer A.Ş. adıyla kuruldu.

120.000 m2 kapasiteli işletme üretime başladı

Suat Sarısoy yönetim kuruluna atandı. Şirket unvanı Borusan Granit A.Ş. olarak değişti. Tevsi yatırımıyla, üretim kapasitesi 240.000 m2 ye çıkarıldı. Aksaray ocağı açıldı.

Borusan, sektörden çekilme kararı aldı. Şirket hisselerini, Suat Sarısoy’a sattı.

Şirket unvanı GRANİTAŞ olarak değiştirildi.

Küçük ihtisas şirketleri kuruldu. (Ocaktaş - Tektaş)

Bilecik fabrikasının üretim kapasitesi 360.000 m2 ye arttırıldı.

Bilecik-Antalya-Afyon-Bursa satış merkezleri kuruldu.

Bergama’da 80.000 m2 (120.000 m2 ye çıkarıldı) üretim kapasiteli, Granitan firmasının yatırımına başlandı. Dudullu, Outlet ve Gaziantep satış merkezleri açıldı.

Bilecik fabrikasının üretim kapasitesi, modernizasyon yatırımı ile 470.000 m2 ye çıkarıldı. Bergama tesisi üretime başladı. Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinde 100.000 m2 (120.000 m2 ye çıkarıldı) üretim kapasiteli işletmenin temeli atıldı ve aynı yıl faaliyete geçirildi. İzmir ve Ordu’da, yeni satış merkezleri açıldı. Granitaş Concept adıyla, Pendik’te yeni genel yönetim ve satış merkezi açıldı. Karadeniztaş şirketi kuruldu.

Granitaş Granit Industry Trading SRL firması, Romanya’da faaliyete geçti. Ankara satış merkezi açıldı.

O.O.O. Granitaş Ukraine firması, Ukrayna’da faaliyete geçti. Ordu satış merkezi bölgesel bayiye devredildi. Bilecik fabrikasının üretim kapasitesi 600.000 m2 ye çıkarıldı. Kırşehir ve Bergama dâhil olmak üzere, toplam üretim kapasitesi ise 850.000 m2 ye ulaştı. Taş Holding A.Ş. kuruldu.

Sivrihisar ve Aksaray fabrikalarının temeli atıldı. Ocaktaş ve Karadeniztaş şirketlerinin unvanı, Madentaş ve Mermertaş olarak değiştirildi.

Sivrihisar ve Aksaray fabrikalarının devreye girmesiyle, toplam üretim kapasitesi 1.000.000 m2 ye ulaştı.

Kartal satış merkezimiz yeni yerine taşındı. Dudullu satış merkezimiz ise bölgenin gelişimine paralel olarak vasfını yitirmesi nedeniyle kapatıldı. Ordu satış merkezimiz yeniden faaliyete geçti.

Konya ve Silivri satış merkezleri açıldı. Aksaray Ozancık, Crema Lal ocağı açıldı.

Kırşehir fabrikasının üretim kapasitesi arttırıldı. Kuvars esaslı taşta, Türkiye'de ilk üretici olan Çimstone firması ile ana distribütörlük anlaşması imzalandı. Ankara irtibat büromuz faaliyete geçti.

Alibeyköy, Kocaeli ve Trabzon satış merkezleri açıldı.

Malatya satış merkezi açıldı.

Ferhatpaşa satış merkezi açıldı.

Samsun ve Isparta satış merkezleri açıldı. Silivri satış merkezimiz, Çorlu'daki yeni yerine taşındı.

Eskişehir ve Mersin satış merkezleri açıldı. Ordu satış merkezimiz yeni adresinde hizmet vermeye başladı. Bilecik fabrikamızda mermer plaka üretimine başlandı.

İstanbul (Beylikdüzü) Muğla, Denizli ve Adana satış merkezlerimiz açıldı. Antalya satış merkezimiz yeni adresinde hizmet vermeye başladı.

İzmir Menemen ve Kayseri satış merkezlerimiz açıldı. Kuvars esaslı kompoze taşta Coante, porselende ise Laminam ürünlerinin distribütörlüğü alındı.

İletişime Geç