Firma
Profili

Granitaş, 1989 yılında Borusan Holding kuruluşu olarak ilk fabrikasını Bilecik'te kurmuştur.Ülkemiz doğal taşlarına çeşitlilik ve değer katmak amacıyla yola çıkan Granitaş, doğadaki en sert yapı malzemesi olan granit konusunda faaliyet göstermek üzere faaliyetlerine başlamış, yıllar içinde piyasanın talepleri doğrultusunda yatırımlar yaparak sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için tüm doğal taşların tedariğinde güvenilir bir tedarikçi olarak meslektaşlarının yanında olmuştur.

Devamını oku

Günümüzde Bilecik ve Kırşehir fabrikalarında yaptığı modernizasyonlar ve yeni yatırımlarla granit ve mermer çeşitlerini en modern tekniklerle işlemektedir.

Bilecik fabrikası, Granitaş'ın kendi ocaklarından elde ettiği granit bloklarının yanı sıra Norveç, Finlandiya, Hindistan ve Brezilya gibi ülkelerden ithal edilen çeşitli renk ve dokudaki granit bloklarını kesme ve işleme imkanına sahiptir.

Yüksek Teknolojiyle Üretim

2004 yılında Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi'nde yapılan yeni yatırım ile fabrikamız, ocaklarımıza yakın konumlandırılmış, bu şekilde üretimde nakliye avantajı sağlamıştır.

2007 yılında Sivrihisar ve Aksaray ocaklarının içlerine yapılan fabrikalar ile ST plaka üretimimiz başlamıştır.

2011 yılında Kırşehir granit fabrikamıza yeni makineler eklenerek artan talebe cevap verebilmek için kapasite arttırımına gidilmiştir.

Ayrıca 2016 yılında Bilecik fabrikasına yapılan mermer yatırımı ile ülkemizin değerli mermer ocaklarından elde edilen mermer, oniks, traverten gibi doğal taşların blok sağlamlaştırma, kesim, epoksi ve cila işlemleri yapılarak mermerci meslektaşlarımızın beğenilerine sunulmuştur.

İletişime Geç